Twoja opinia o serwisie

Masz uwagi, sugestie, zauważyłeś błąd w serwisie? Powiedz nam o tym.

wyślij

ok

nie pamiętasz hasła?

strona główna > wiadomości > Marcin Czyżewski - debiutancka płyta

Marcin Czyżewski - debiutancka płyta
(2009-09-11 09:31:30)

Marcin Czyżewski to osoba, która stale wykorzystuje swoją „Szansę na sukces”. Dostał ją w 1998 roku, gdy – po raz pierwszy wygrał program Elżbiety Skrętkowskiej śpiewając piosenkę Ireny Santor „Powrócisz tu”. W programie tym brał udział wielokrotnie. Najbardziej zapamiętany był jednak z odcinka specjalnego „Przeboje Europy”, który wygrał śpiewając piosenkę Robbiego Williamsa pt.: „Angels”. Warto podkreślić, że miał wtedy do pokonania zwycięzców z ostatnich 12 lat. Nagrodą był kontrakt z firmą fonograficzną na nagranie płyty.

„Szansa na Sukces” to nie jedyny program muzyczny, jaki wygrał. Występował też w show telewizji TVN  "Zostań gwiazdą", w którym Robert Janson, znany ze swoich surowych wypowiedzi tak ocenił Marcina: "Świetnie prowadzony głos, pełen profesjonalizm i duże słowa uznania". Zaśpiewana przez niego piosenka z repertuaru Robbiego Williamsa na długo utkwiła w pamięci widzów, a on sam niejednokrotnie porównywany był do największej gwiazdy pop-rocka.

Sukcesy, jakie odniósł w programach telewizyjnych zaowocowały współpracą w znanym zespole. Pierwszym zespołem, w jakim śpiewał i grał na gitarze był Sędzia Dred. Współtworzył zespół z muzykami z zespołu Daab, legendarnym twórcą polskiego reggae i zespołu De Mono.

Potem przyszedł czas na Oddział Zamknięty, z którym nagrał płytę "Co na to ludzie" i zagrał około 200 koncertów w całej Polsce. Po trzech latach  rozstał się z zespołem, by realizować własne projekty.

W 2006 roku wyjechał do Francji, gdzie zdobywał paryskie kluby i tamtejszą publiczność. Zyskał wielu fanów na open stage w „Le Soir”.

Po powrocie do Polski wspólpracuje m.in.: z zespołem Emigranci, Iwoną Węgrowską oraz Patrycją Kosiarkiewicz. Jego najnowszy singiel  Some Part Of Me jest jedną z najczesciej granych piosenke   na antenie polskich rozgłośni radiowych. Marcin obecnie jest w trakcje nagrywania płyty, której premiera przewidziana jest w październiku.

Piosenką "Some Part Of Me" siłą głosów słuchaczy Radia ZET znalazł się w finałowej piątce Sopot Festival 2009.


źródło: EMI Music Poland

Komentarze

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Akceptuję